Anasayfa  »  Mühendislik Fakültesi »  Elektrik-Elektronik Mühendisliği Programı (İngilizce)

Genel Bilgi

Başkent Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü 1996 yılında kurulmuştur. Bölüm, Başkent Üniversitesinin 275 hektarlık bir alanı kaplayan Bağlıca yerleşkesinde yer almaktadır. Bölümde 2020 yılı itibariyle 5 Profesör, 7 Doktor Öğretim Üyesi, 1 Öğretim Görevlisi Doktor ve 8 Araştırma Görevlisi bulunmaktadır. Bazı dönemlerde, teknik seçimlik dersler için, ders saati ücretli öğretim elemanları da görevlendirilebilmektedir. Bölümle ilgili kararlar bölümün bütün öğretim üyelerinin oluşturduğu Bölüm Kurulu tarafından alınır.

Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümünde 2015-2016 eğitim-öğretim yılından itibaren %30 İngilizce eğitime geçilmiştir. Her yarıyıl İngilizce olarak yürütülecek dersler Kurul kararı ile belirlenir. Programımız 1 Mayıs 2017 tarihinden 30 Eylül 2022 tarihine kadar geçerli olmak üzere MÜDEK tarafından akredite edilmiş ve programımıza EUR-ACE etiketi verilmiştir.

Programımız Eğitim Amaçları:
Başkent Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Programı mezunları;
EA1.Ulusal ve uluslararası kuruluşların Ar-Ge, üretim, bakım ve test gibi birimlerinde görevler üstlenir, yöneticilik yaparlar.
EA2. Araştırma kurumları ve üniversitelerde çalışma yeterliliğine sahip olurlar.
EA3. Kendi önderliğinde veya ortaklıklar içinde ticari atılımlarda bulunurlar.