Anasayfa  »  Fen Bilimleri Enstitüsü »  Mühendislik ve Teknoloji Yönetimi Tezli Yüksek Lisans Programı

Genel Bilgi

Mühendislik ve Teknoloji Yönetimi Tezli Yüksek Lisans Programı 2011-2012 öğretim yılında eğitim-öğretime başlamıştır. Mühendislik ve Teknoloji Yönetimi Yüksek Lisans Programının genel amacı, Mühendislik ve Teknoloji gelişimi alanında bilimsel ve yönetsel gelişmeler sağlayan mühendisler yetiştirmektir. Yaratıcı uygulamalara yönelik olarak program kapsamında, araştırma yaparak bilgiye erişme, bilgiyi değerlendirme ve yorumlama yeteneklerini kazandırmanın yanı sıra, yönetsel anlamda uzmanlaşmaya yönelik kapsamlı bilgi ve uygulama becerisi de kazandırılmaktadır. Böylece sanayi ve akademik dünyanın gereksinimi olan teorik bilgi ve yönetim beceri ile donatılmış, alanında uzman insan yetiştirilerek ülke ekonomisine katkı sağlanabilecektir.
Program ile üretim ve hizmet sektörlerindeki işletmelerde, mevcut teknolojileri geliştiren ve yeni sistemler tasarlayan ve yöneten, araştırmacı kimliği ön planda olan yüksek mühendisler yetiştirilmektedir.
Mühendislik ve Teknoloji Yönetimi Yüksek Lisans Programı Bağlıca kampüsünde yer Fen Bilimleri Enstitüsü bünyesinde yer almaktadır. Program, temel olarak Endüstri Mühendisliği program kadrosunda bulunan 2 Profesör, 1 Doçent, 7 Yardımcı Doçent ve 3 Öğretim Görevlisi tarafından yürütülmektedir. Her dönem açılan derslere ve verilecek güncel konulara bağlı olarak 2 ya da 3 yarı zamanlı öğretim üyesi görevlendirilmektedir. Konusunda uzman öğretim üyesi ve elemanı kadromuz ile yürütülen programda kaliteli eğitim-öğretim sunulmakta ve araştırmalar yapılmaktadır. Bu amaçla dersler az sayıda gruplarla etkileşimli eğitim-öğretim ortamında yürütülmektedir.